Forumul Depanatorilor

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

pe forum pot posta doar abonatii revistei SERVICE TV sau abonatii la DVD-uri : https://www.piesetv.ro/TV/eshop/0/0/5/15-Vreau-sa-ma-abonez-la-revista-Service-TV

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Placa electronica Whirlpool AWO/D41135  (Read 3262 times)

doruluk

• Guest
Placa electronica Whirlpool AWO/D41135
« on: July 23, 2013, 06:13:22 PM »

Am o masina de spalat rufe Whirlpool AWO/D41135 cu al6lea simt si am probleme cu ea daca ma poate ajuta cineva.Simptomul este urmatorul:merge normal(ia apa,detergent,spala,evacueaza apa) dar cand ajunge la stoarcere si prinde viteza,fileaza toate ledurile si afisajul cu 3 digiti (ca si cum nu ar face contact bine in priza,i se taie alimentarea),revine iluminarea pe leduri si afisaj dar cu timpul de terminare resetat.Adica,daca incepe programul de stoarcere si evacuare a apei si imi arata pe afisaj ca mai sunt 18 minute,pe la 16 minute fileaza tot,revine si scrie iar 18 min.Si asa se repeta pana la nesfarsit.Nu mai este in garantie,am sunat la service si mi-au spus ca este un contact imperfect si sa scot capacul de sus si sa indes toate mufele cu cabluri.Am facut acest lucru si nu am rezolvat nimic.Masina are aproape 3 ani si garantie am avut doar pe 2 ani.
Daca ma poate ajuta cineva ii raman recunoscator.
Va multumesc!
« Last Edit: July 23, 2013, 06:23:21 PM by doruluk »

tiritrobo

• profesionist
  • distrugator de mituri...
    • goody
    • Email
Re: Placa electronica Whirlpool AWO/D41135
« Reply #1 on: July 24, 2013, 08:26:32 AM »

Verifica magnetul de pe taho. Este pe axul motorului. De obicei se desprinde. Il lipesti cu superglue si gata.
...pentru sanatatea dvs. evitati consumul de zahar, grasimi si MANELE !

willi

• Guest
Re: Placa electronica Whirlpool AWO/D41135
« Reply #2 on: November 13, 2013, 10:50:54 PM »

E posibil sa fie chiar motorul defect. Eu am gasit care aveau motorul defect cu aceeasi problema,
Pages: [1]   Go Up