Forumul Depanatorilor

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

pe forum pot posta doar abonatii revistei SERVICE TV  : https://www.piesetv.ro/TV/eshop/0/0/5/15-Vreau-sa-ma-abonez-la-revista-Service-TV

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Amplificator audio cu mixer Europower PMP 1000 Behringer 2X250W  (Read 1884 times)

dorumariusavram@ymail.com

  • depanator sef
  • ***
  • Offline Offline
  • Posts: 149
    • Email
Amplificator audio cu mixer Europower PMP 1000 Behringer 2X250W
« on: November 04, 2016, 05:46:36 PM »

Buna seara,

Apelez la domniile voastre sa ma ajutati daca se poate cu orice informatii, caiet service, notite din experienta de depanare, etc pentru a repara acest amplificator.
Am schema electronica. Am gasit sursa defecta si am incercat sa-mi fac o logica cu privire la modul de functionare al acesteia.
In urma masuratorilor la rece am gasit destul de multe piese arse, printre care si cei doi tranzistori comutatori de putere 17N80C3, o serie de rezistente aferente acestora si circuitului integrat din sursa UC 3854 BN precum si circuitul integrat din sursa. Am facut socoteala sa vad cam cit costa piesele si este destul de piperat. Persoana pe care vreau sa o ajut nu are posibilitati materiale extraordinare si de aceea insist sa rezolv, fara sa ma mai trezesc pe parcurs ca pot sa mai ard din nou piesele defecte si poate si altele. Amplificatorul de mai sus l-a primit de la altcineva, care spunea ca l-a mai reparat cind era in garantie de vreo doua ori si inca o data dupa aia, si ca s-am saturat de el. Va rog, daca este cineva care poate si vrea, sa ma ajute sa il repar .
Daca cineva are o sursa buna pentru acesta si este de vinzare va rog sa-mi comunicati si deasemenea si un pret.

Multumesc

Cu stima

DM Avram
Logged
Pages: [1]   Go Up